Multiroom audio, multiroom video i instalacje wielostrefowe – oferta instalacyjna Białystok i okolice

Multiroom audio, multiroom video i instalacje wielostrefowe

Multiroom, zwany także instalacjami wielostrefowymi pozwala na dystrybucję sygnału audio-video z jednego, centralnego węzła do wybranych pomieszczeń w budynku – jednorodzinnym, wielorodzinnym lub przemysłowym. Stąd możemy wyróżniać kilka rodzajów tego typu instalacji – najprostsze oparte o amplituner kina domowego, który może dystrybuować sygnał audio (rzadziej video) do jednej, góra dwóch dodatkowych stref. Multiroom możemy rozdzielić na strefy oparte tylko o dźwięk (multiroom audio), strefy oparte tylko o obraz (multiroom video), a także pełnoprawny system audiowizualny multiroom audiovideo.

Proste, ale kilku, a nawet kilkunastostrefowe, oparte zazwyczaj o systemy bezprzewodowe, które pozwalają przesyłać bezprzewodowo dźwięk do kilku pomieszczeń, do rozstawionych głośników aktywnych, sterowanych za pomocą aplikacji na smartfony i tablety.

W końcu najbardziej zaawansowane systemy wielostrefowe oparte są o centralną jednostkę dystrybucji sygnału audiowizualnego, wymagają położenia dedykowanych przewodów w całym budynku i często pozwalają na sterowanie całą automatyką domową zarówno z poziomu aplikacji, jak i klawiatur naściennych lub wyspecjalizowanych pilotów z własnymi wyświetlaczami.m.