Instalacje kina domowego - oferta instalacyjna Białystok i okolice

Instalacje kina domowego

Kino domowe w Twoim salonie

Nie każdy z nas ma możliwość poświęcić jedno z pomieszczeń w domu na kino domowe. Nie oznacza to, że musimy rezygnować z przyjemności oglądania filmów w bardzo wysokiej jakości. Salon może pełnić wiele funkcji, w tym pomieszczenia kinowego - wystarczy starannie zaplanować przebieg okablowania, zasilania oraz kluczowe punktu, w których znajdą się poszczególne elementy kina domowego.

Podłogowe, naścienne lub sufitowe

Oferujemy szeroki wybór zespołów głośnikowych - od klasycznych podłogowych przez naścienne aż do sufitowych i instalowanych w ścianach. Jeśli chciałbyś aby kolumny stanowiły część wystroju Twojego salonu dobierzemy kolor i rozmiar, tak abyś był zadowolony. Jeśli chciałbyś, aby tylko dźwięk przypominał Ci o istnieniu Twojego kina domowego - zajmiemy się wszystkim, tak aby efekt końcowy był w pełni satysfakcjonujący. W tym celu współpracujemy z projektantami wnętrz, co pozwala uzyskać optymalny efekt, tak aby wszyscy domownicy byli zadowoleni.

Kalibracja kina domowego

Właściwie wykończone kino domowe powinno zostać profesjonalnie skalibrowane do pracy w docelowym pomieszczeniu. W tym celu można wykorzystać gotowe oprogramowanie producenta zaimplementowane w posiadanym amplitunerze bądź zdecydować się na profesjonalną kalibrację z wykorzystaniem specjalistycznych mikrofonów i systemów do pomiaru akustyki.

Projektor czy telewizor?

Salon może stać się salą kinową dzięki połączeniu ogromnego ekranu z wielokanałowym dźwiękiem z duża ilością niskich tonów. Wszystko to można zapewnić łącząc projektor z automatycznie zwijanym ekranem z amplitunerem kina domowego, który napędza co najmniej 5 kolumn głośnikowych i subwoofer. W przypadku większych pomieszczeń zalecamy 7 lub 9 kanałów oraz 2 subwoofery. Miłośnikom najnowocześniejszej technologii polecamy dołączenie głosników sufitowych i skorzystanie z dobrodziejstw technologii Dolby Atmos i DTS:X.

Kino domowe w salonie, czy dedykowana sala kinowa?

Rozstawienie sprzętu do kina domowego w salonie oznacza pewne kompromisy. Dla osób które mogą wygospodarować dodatkowe pomieszczenie w domu jest dedykowana sala kinowa, która pozwala na profesjonalną adaptację akustyczną, w której bez skrępowania możemy zamontować tyle głośników ile chcemy i gdzie chcemy, 120 calowy lub większy ekran, projektor, zasłonić okna i zrobić w niej prawdziwe centrum rozrywki w domu.